Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Нова ініціатива Центру українсько-польської співпраці Національного гірничого університету за підтримки Фундації для ГМА

30.08.2016

Нова ініціатива Центру українсько-польської співпраці Національного гірничого університету за підтримки Фундації для ГМА

Згідно вимог Міністерства освіти і науки України щодо формування професорсько-викладацького складу в НГУ започатковано спеціалізоване стажування науковців та викладачів нашого університету за кордоном. Стажування поєднується з мовною підготовкою слухачів Центру українсько-польської співпраці Національного гірничого університету (ЦУПС) безпосередньо у на теренах Польщі.

Тож таке стажування проводилось з 14 до 22 серпня 2016 р. на базі Краківської гірничо-металургійної академії ім. С. Сташіца (за підтримки фундації цього вищого навчального закладу (Fundacja dla AGH). У ньому взяли участь сімнадцять представників Національного гірничого університету, які поділилися своїми враженнями від перебування на території Польщі. Вони окремо висловлюють слова щирої вдячності засновникам Фундації для ГМА Jerzy Kicki, Аrtur Dycko, директору Фундації для ГМА Marta Czubajewska, директору ЦУПС професору Роману Дичковському, заступнику директора доценту Юлії Пазиніч та своїм кураторам на території Польщі Ксенії Юрченко та Олександрі Саїтовій.

Важливим елементом підготовки було те, що заняття здебільшого проводилися не в аудиторіях, а велася практична робота із цільовими групами в ситуативно фокусних аудиторіях. Широка культурна програма включала прогулянки на природі, ознайомлення із легендами Кракова, екскурсії польською мовою та окремі завдання на «живе спілкування». В програмі також було відвідування аквапарку, похід у зоопарк, на штучне озеро, катання на конях та інше.


Для багатьох учасників цього проекту це перше ознайомлення із західноєвропейськими освітніми та науковими стандартами. Отриманий досвід дає можливість молодим людям застосувати отримані знання у свою професійну діяльність. Наведемо декілька коротких  відгуків, які віддзеркалюють загальну картину того, що відбувалося протягом тижня у Кракові.

Полiна Єгорова. Літня школа польської мови закінчилася майже тиждень тому, але закладений денний розпорядок досі дається взнаки. 

Побачити нові місця, інше зовсім незнайоме місто було потрясінням для людини, яка ще ніколи не подорожувала за кордон. Краків одразу мене приємно вразив. Там можна досить легко загубитися серед людей, забути хто ти і де ти. Але отримані знання у нашому Центрі дали можливість легко знайти спільну мову із поляками. Хочу відзначити, що тут можна не боятись спіткнутися чи бути пограбованим. Хоча легко втратити голову, розглядаючи старовинні будівлі з їх ліпниною, скульптурами, власними старовинними історіями, заглядати у вікна і бачити відображення століть.

Одна з кращих ідей викладачів - проведення занять на свіжому повітрі. Завдяки цьому наша група встигла відвідати багато музеїв, поспілкуватися із перехожими на історичні теми, дізнатися про головних діячів Кракова. Якщо скласти хоча б короткий перелік місць, які мені запам’яталися, то до нього увійдуть: Вавель, будинок-музей Яна Матейко, старі кав'ярні й ринок в районі Казімєж, Курган Костюшко і ліс навколо нього, зелена набережна обох берегів Вісли, Ягелонський університет і його сад, а також - Музей польської авіації і зоопарк. Краків насправді є туристичною Меккою, яку бажано хоча б раз у своєму житті відвідати. Я це завдання уже виконала, але впевнена, що ще приїду сюди за новими враженнями.


Для туриста у Кракові будуть великою несподіванкою його численні правила, що є всюди, але їх досить легко дотримуватись після ознайомлення. Міцна правоохоронна система виховує навіть у приїжджих норми поведінки іншого суспільства. Саме цю рису хочеться в першу чергу привезти з собою до України. Я надзвичайно вдячна усім тим, хто причетний до організації цієї Школи. Сподіваюся, такі мовні школи будуть надалі проводитися, даруючи прекрасні емоції її учасникам.

Анастасія Пранович. Цього літа я мала можливість побувати в Польщі, в місті Кракові. Це був мій перший «крок до Європи». І це було неймовірно! Я жодного разу не пошкодувала, що наважилась на таку поїздку і спрямувала усі свої зусилля на те, щоб бути присутньою у цій програмі і взяти участь у цій Літній школі. Протягом усього перебування у Польщі мене оточували люди, котрі підтримували мене і допомагали у різних ситуаціях, а іноді підштовхували до якихось вчинків (тепер я маю номер телефона поляка Pawla). Найважливіше, що я зрозуміла з цієї подорожі - Україна може бути такою ж, а може й набагато кращою! Перші 2-3 дні були часом призвичаєння та адаптації до нової країни. Подорожі вулицями та ознайомлення із місцевими звичаями й порядками викликали захоплення Польщею. Згодом я зрозуміла, що створений порядок та стиль життя – не якесь диво, а норма і так може і повинно бути й у нас! Я їду додому з натхненням та мотивацією на вчинки, які змінять мою країну на краще. Дякую за поїздку і отриманий шанс усе це відчути і зрозуміти!


Олексій Агешин. Це була моя перша поїздка за кордон. Без супроводу, без батьків, якщо чесно, було спочатку трохи лячно, особливо згадуючи розповіді про «нашу» митницю, яка може протримати людей до 9 годин та й більше. Проте, моя розповідь буде стосуватися зовсім іншого. Програма стажування була дуже насиченою, сидіти склавши руки не вдавалося, навіть у той час, коли уже просто «валився» з ніг. Дуже порадували заняття та екскурсії, завдяки яким зовсім не виникали думки: «О Боже, скільки балачок, скоріше б практична робота». У нас практично не було суперечок чи розбіжностей у колективі, незважаючи на різні характери. Причому з плином часу спілкування ставало дедалі дружнішим.

Наші вчителі - це окрема тема для розмови. Ксенію (Ксюшу) знав ще до поїздки, а ось з Олександром (Сашею) познайомився уже під час літньої школи. У них зовсім не було такого ставлення як «суворий вчитель і учень», а навпаки, вони не возвеличували себе. 

Поїздка поставила все на свої місця, у тому розумінні, що я вчив мову, але не знаходив їй застосування, не розумів навіщо це мені, як то кажуть у мене була «гра у сліпу», а тут все таємне стало явним. Я зрозумів свої прогалини і недоліки, на що мені варто звернути увагу при вивченні польської мови. Головним вважаю те, що я познайомився із людьми, у яких схожі зі мною завдання, спільні зацікавленості та погляди на життя.

Щиро дякую усім організаторам цієї поїздки, зокрема директору Центру Дичковському Роману за надані можливісті удосконалення своїх навичок і живого спілкування з носіями мови.


Матвій Жбаков. Краків прийняв нас з відкритою душею. Ми жили у прекрасних умовах в оточенні гостинних європейців. Наші керівники дали нам величезну кількість інформації і показали багато туристичних (і не лише) місць, при цьому поєднуючи заняття із уроками з польської мови. Програма була дуже насиченою, жодної вільної хвилини, таке відчуття, що ми провели там не тиждень, а щонайменше місяць. Кожен знайшов щось цікаве для себе. Колектив був різноманітним і цікавим, але найголовніше ніхто не забував один про одного і усім було весело.

Літня школа – чудовий досвід для мене. За прекрасні спогади та емоції хочу подякувати усім, хто організував цю поїздку!

  


До списку

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт