Чого хочуть абітурієнти? Чого хочуть їхні батьки?
Якщо про бажання батьків, то все просто і зрозуміло: діти повинні бути щасливі, успішні і, звичайно ж, отримати гідну освіту. Що стосується випускників шкіл, технікумів, помітно, як вони сьогодні інформаційно перевантажені надзвичайною кількістю пропозицій на ринку освіти.
Свобода вибору освіти - що це таке? Тут, як у великому супермаркеті, пропонується чимало товару на одну тему - освіта. Безліч товарів в красивій упаковці, з ваблячими назвами: комп'ютерні технології, юриспруденція, фінанси, економіка, автомобілі, машини, логістика, системний аналіз, менеджмент, маркетинг, дизайн, реклама. І багато хто, як трапляється в супермаркетах, зайшовши туди за однією річчю, купують абсолютно іншу - може, навіть абсолютно не потрібну. Мабуть, вірно кажуть: не все те золото, що блищить.
Таку непотрібну річ можна викинути, подарувати (хоча грошей, напевно, все-таки шкода), але як бути з особливою покупкою, тобто з вибором покликання. Адже це вибір, який визначить долю молодої людини, - на все життя! Однак виходить, що свобода вибору - не завжди успіх. Саме в цьому проблема, завдання з багатьма невідомими! Тому єдино правильно слід покладатися не на упаковку «товару», а на вміст тієї чи іншої спеціальності. Зробити усвідомлений, безпомилковий вибір сфери діяльності - значить, визначитися з величинами: чому навчають, хто вчить, як вчать і - що далі!
Загляньте до нас на сайт http://gmi.nmu.org.ua і уважно прочитайте сторінку «Абітурієнтам». Знайдіть у Google слова «кафедра інжинірингу та дизайну в машинобудуванні». А краще, друзі, давайте зробимо невелику віртуальну екскурсію по нашій кафедрі .
Початок діяльності кафедри - далекий 1937 - й, шлях минулого воістину гідний поваги, шанування і наслідування. Становлення колективу пов'язано з іменами видатних учених і талановитих викладачів, серед яких В.Н. Потураєв, Є.Г. Баранов, М.М. Зеленський, А.Ф. Миронюк, Н.Я. Корсунь та інші.
Сьогодні тут зосереджений потужний інтелектуальний потенціал. Три професори і 13 доцентів готують спеціалістів високої кваліфікації за фахом спеціальності «Галузеве машинобудування», викладають інжиніринг гірничих машин для видобутку та переробки корисних копалин підземним, відкритим і підводним способами. Тобто вчать майбутніх інженерів творити, досліджувати, проектувати за допомогою новітніх комп'ютерних технологій, отриманих як грант від компанії SolidWorks (USA).
Нашого студента вчать створювати МАШИНИ будь-якого ступеня складності, а це означає глибокі знання: маркетингу, економіки, наукових досліджень, промислового дизайну, ергономіки, конструкторської та технологічної підготовки виробництва, менеджменту, комп'ютерних технологій.
І що особливо цінно в умовах ринкової економіки, коли благополуччя нашого випускника залежить від його затребуваності, - теоретична підготовка на кафедрі щорічно підкріплюється виробничою практикою на промислових підприємствах, у науково -дослідних установах, в конструкторських бюро, фірмах, що займаються створенням виробів і розробкою програмного забезпечення.
Ми намагаємося тісніше прив'язувати на другому етапі навчання наших студентів до корпорацій , до промисловості, та багато з наших студентів на старших курсах вже працюють за своєю майбутньою професією.
Завдяки укладеним між НТУ "ДП" та корпорацією SolidWorks (США) договором кафедра стала місцем концентрації інноваційних технологій SolidWorks для вітчизняних шкіл, вузів і підприємств, провайдером CSWA .
В основу викладання на кафедрі покладено сучасну Концепцію підготовки інженерів у віртуальних технологіях SolidWorks, з якою можна познайомиться на нашому сайті solidworks.dp.ua.
На вивчення комп'ютерних технологій SolidWork в навчальному плані виділяється майже 2000 годин. Престижні міжнародні сертифікати (SolidWork Specialist, SolidWork Professional, Certified SolidWorks Associate) студенти зможуть отримати в навчальному Центрі за технологіями САD / САМ / САЕ / РDМ і CALS (створений за наказом міністра освіти і науки України). Все це істотно підвищує конкурентоспроможність наших випускників на ринку праці.
Випускники кафедри - це не тільки високоосвічені інженери - механіки. Серед них чимало справжніх талантів, обізнаних експертів у сфері систем автоматизованого проектування, промислового дизайну, проектного менеджменту та інжинірингу механічного устаткування. Їх курсові та дипломні проекти Ви можете побачити на сайті solidworks.dp.ua.
В аудиторіях кафедри можна побачити гасло «Гірничий інженер-механік може практично все!». І справді, за рахунок саме всебічної та глибокої інженерної підготовки, ми випускаємо фахівців дуже широко профілю, які в подальшому стають головними конструкторами, директорами заводів та інститутів, розробниками програмного забезпечення, вченими зі світовим ім'ям, викладачами, «крутими» менеджерами та бізнесменами, маркетологами, відомими політиками, банкірами, фінансистами.
Зацікавилися?
Напишіть, подзвоніть або завітайте до нас на бесіду, запрошую. МИ допоможемо кожному з вибором професії. Чекаємо!
З повагою,
Національний технічний університет "Дніпровська політехніка", кафедра інжинірингу та дизайну в машинобудуванні
тел. +38 (050) 3400201
cайти кафедри: http://gmi.nmu.org.ua ,solidworks.dp.ua,
e-mail - mmf@ua.fm